Stavitelia fliaš a orientátori uzáverov


  • sekundárna orientácia nádob a viečok
  • jednoduchá konverzia formátu s minimálnymi nákladmi na náhradné diely
  • široká škála možností strojov z hľadiska výkonu
  • široký sortiment servírovacích nádob od malých fliaš až po kanistre

Ansa 800

Malé fľaštičky sú určené predovšetkým na použitie vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle. Používajú sa aj na orientáciu fliaš na plnenie cigariet E a pod. Fľaše sa vyprázdňujú do bubna, z ktorého sa v horizontálnej polohe presunú na pás a tu sa pomocou špeciálneho mechanického obracača orientujú hrdlom jedným smerom. Potom sa pomocou systému bočných pásov umiestnia do vertikálnej polohy a pokračujú po dopravníku do plniaceho stroja.

Ansa 1000- 2000

Zátky na kanistre sa používajú všade tam, kde je potrebné automaticky zaviesť fľaše a plechovky na vstupný dopravník plniacej linky. Vo väčšine kontajnerov je hrdlo umiestnené excentricky, preto je potrebné zaradiť za stavidlo sekundárny orientačný systém, ktorým sa kontajnery orientujú jedným smerom a pokračujú do plniaceho stroja.

Ansa Viber

Vibračné zariadenia na orientáciu uzáverov a vibračné dráhy sú určené najmä na orientáciu a prepravu uzáverov do uzatváracej jednotky stroja. Viečka sa vkladajú do vibračného bubna, kde sa pomocou špirály a systému vzduchových dýz orientujú a vedú do dráhy a potom sa presunú do uzatváracej stanice. Zariadenia na orientáciu uzáverov sa vyrábajú v 3 veľkostiach s priemermi 600, 400 a 250 mm.