Kozmetické výrobky

Kozmetický priemysel je špecifický hneď z viacerých hľadísk. Plniace linky sa musia dať veľmi ľahko čistiť, aby sa zamedzilo vzájomnej kontaminácii produktov. Zároveň musia byť ľahko nastaviteľné pre veľké množstvo rôznych obalov - navyše niektoré obaly môžu byť z dôvodu vysokých nárokov na dizajn veľmi zložité na manipuláciu.

Naše nastavovacie zariadenia na automatické zakladanie prázdnych obalov môžu byť vybavené orientačnou jednotkou, čo je nutné v prípade automatického zakladania nesymetrických obalov. Tieto zariadenia je možné použiť aj na vkladanie obalov do pukov zaisťujúcich prepravu nestabilných obalov po dopravníku.

Plniace stroje ponúkajú ľahkú čistiteľnosť, čo umožňuje rýchlo zmeniť plnený produkt. Možnosť plniť odspodu, keď je plniaca dýza pod hladinou produktu, v kombinácii s nastaviteľnou rýchlosťou plnenia, pomáha eliminovať nežiaduce penenie produktu. To výrazne zvyšuje výkon plniaceho zariadenia. Kombinácia prietokomerov a vhodných typov čerpadiel umožňuje plniť tekuté produkty aj krémy v jednom zariadení.

Uzatváracie zariadenie navrhujeme tak, aby bolo možné kombinovať rôzne druhy uzáverov, ktoré sú bežné pre kozmetický priemysel. Ide o skrutkovacie uzávery, narážacie uzávery, uzávery typu flip top, ale aj o pumpičky, rozprašovače a spreje. Naše zatváracie zariadenia môžeme vybaviť aj stanicou na aplikáciu rôznych podviečok, kvapkadiel, dávkovačov alebo jednotiek na aplikáciu indukčne privarovanej fólie.

Pre prevádzky s limitovaným priestorom vyrábame aj riešenie formou monobloku, kde je plniace a zatváracie zariadenie umiestnené v jednom ráme. Ide o kompaktné zariadenia, ktoré sa ľahko čistia, nastavujú a podstatne znižujú nároky na obsluhu.

Dobre vieme, že kozmetický priemysel kladie vysoké nároky taktiež na precíznu aplikáciu etikiet. Preto naše etiketovacie zariadenie dokáže aplikovať celoobvodové samolepiace etikety na valcové obaly. Predné a zadné samolepiace etikety na obaly rôznych tvarov, prípadne ďalšie doplnkové etikety aplikované na obal alebo jeho uzáver. Naše etiketovacie zariadenie sa vyznačuje vysokou presnosťou aplikácie a zároveň ľahkou nastaviteľnosťou na iný typ obalu alebo etikety. Etiketovacie zariadenie je možné kombinovať so zariadeniami typu Ink Jet, takisto vybaviť termotransferovou tlačiarňou a tlačiť tak dátum výroby alebo spotreby rovno na etiketu alebo obal.

Vlastnou kategóriou je plnenie kozmetických produktov, najmä krémov do plastových či hliníkových túb. Práve také stroje ponúkame s rozdielnym výkonom a stupňom automatizácie. Presne na mieru vašim potrebám. Tieto zariadenia kombinujú dobrú čistiteľnosť, rýchle nastavenie s jednoduchou obslužnosťou - na kompletnú obsluhu týchto zariadení stačí jeden operátor.

Zariadenie je vybavené orientáciou túb, ktorá v kombinácii s jednotkou na zastrihanie zvaru zaistí perfektný dizajn každej tuby. Okrem klasických zvarov ponúkame aj možnosti oblých tvarov zvaru, prípadne strih závesného "euro" otvoru. Jednotku zvárania alebo ohybu túb je možné využiť na embosovanie - razenie dátumu aj textu do zvaru tuby.

Kozmetické plniace linky je ľahké doplniť o rôzne možnosti sekundárneho balenia, či už ide o balenie jednotlivých produktov do kartónov vrátane vkladania príbalových letákov, alebo skupinové balenie do kartónov, prípadne zmrštiteľnej fólie. Ak požadujete kompletnú automatizáciu, je linky možné vybaviť automatizovanou formou paletizácie.

PRÍKLADY KOZMETICKÝCH PRODUKTOV

  • Mydlá
  • Šampóny
  • Sprchovacie gély
  • Telové mlieka
  • Krémy
  • Masti
  • Pantenol
  • Zubné pasty
  • Lubrikanty
  • Parfumy