Mléčné výrobky a sýry

Plnění, Uzavírání a Etiketování Mléčných Výrobků a Sýrů

Plnění mléčných výrobků a sýrů je proces, který vyžaduje precizní technologii a s vysokými nároky na kvalitu použitých materiálů. Naše plnicí stroje jsou vyrobeny v provedení Ultraclean, s důrazem na čistitelnost a kvalitu svárů. Materiály v kontaktu s produktem jsou vyrobeny z nerezové oceli AISI 316, což zajišťuje soulad s potravinářskými normami.

Plnění: Naše linky pro plnění mléčných produktů či dávkování sýrů mohou být vybaveny zařízeními pro výplach či sterilizaci obalů před samotným plněním/dávkováním.Tento výplach probíhá pomocí sterilního vzduchu, vstřikováním vody nebo kombinací vody a čistícího roztoku. Plnění tekutých či pastovitých produktů (mléko, tavený sýr apod.) jsou dávkovány objemově, kdy plněný objem je měřen pomocí průtokoměrů zajišťujících vysokou přesnost plnění. Sýry jsou pak dávkovány pomocí váhových či tensometrických jednotek.

Uzavírání: Naše uzavírací stroje dokážou pracovat se všemi typy uzávěrů používaných v mléčném průmyslu. Možnosti zahrnují Twist off uzávěry, alkork uzávěry, šroubovací nebo narážecí plastové uzávěry. Zavírací stroje je snadné doplnit o další příslušenství, jako je vstřik páry nebo indukční aplikace hliníkové fólie. Samozřejmostí je také aplikace PET nebo PP folie na kbelíky a následná aplikace nátlačecích vík

Etiketování: Nabízíme celou řadu strojů vhodných k aplikaci samolepících, papírových nebo teplem smrštitelných etiket. Speciální etiketovací zařízení umožňují také aplikace bezpečnostních "L" nebo "U" etiket.

Balení a Paletizace

Balení: Naše zařízení pro sekundární balení obalů jsou ideální pro mléčné výrobky a sýry. Plnicí linky mohou být vybaveny tunely pro balení do smrštitelné fólie, včetně možného vkládání obalů na kartonové tácy a zařízení pro balení do kartonů.

Paletizace: Efektivní paletizace je klíčová pro distribuci mléčných výrobků a sýrů. Naše paletizační systémy jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky na rychlost, přesnost a spolehlivost, což zajišťuje hladký průběh celého procesu.

Mléčné výrobky a sýry
Mléčné výrobky a sýry

PŘÍKLADY MLÉČENÝCH VÝROBKŮ

  • Plnící linky na mléko
  • Plnící linky a monobloky na jogurty
  • Plnící linky na kefír
  • Plnící linky pro dávkování sýru ricotta
  • Dávkovací linky na sýr mozzerela
  • Plnění taveného sýra