Kosmetické produkty

Kosmetický průmysl je specifický hned v několika ohledech. Plnicí linky musí být velmi snadno čistitelné, aby bylo zamezeno vzájemné kontaminaci produktů. Zároveň musí být snadno nastavitelné pro velké množství různých obalů - navíc některé obaly mohou být kvůli vysokým nárokům na design velmi složité pro manipulaci.

Naše stavěcí zařízení pro automatické zakládání prázdných obalů mohou být vybaveny orientační jednotkou, to je nezbytné v případě automatického zakládání nesymetrických obalů. Tato zařízení je možné použít i pro vkládání obalů do puků zajišťujících přepravu nestabilních obalů po dopravníku.

Plnicí stroje nabízí snadnou čistitelnost, to umožňuje rychlou změnu plněného produktu. Možnost plnění od spodu, kdy je plnící tryska pod hladinou produktu, v kombinaci s nastavitelnou rychlostí plnění, pomáhá eliminovat nežádoucí pěnění produktu. To výrazně zvyšuje výkon plnicího zařízení. Kombinace průtokoměrů a vhodných typů čerpadel umožňuje plnění tekutých produktů i krémů v jednom zařízení.

Uzavírací zařízení navrhujeme tak, aby bylo možné kombinovat různé druhy uzávěrů, které jsou běžné pro kosmetický průmysl. Jedná se o šroubovací uzávěry, narážecí uzávěry, uzávěry typu flip top ale i o pumpičky, rozprašovače a spreje. Naše zavírací zařízení můžeme vybavit i stanicí pro aplikaci různých podvíček, kapátek, dávkovačů nebo jednotek pro aplikace indukčně přivařované fólie.

Pro provozy s limitovaným prostorem vyrábíme i řešení formou monobloku, kdy je plnicí a zavírací zařízení umístěno v jednom rámu. Jedná se o kompaktní zařízení, která jsou snadno čistitelná, nastavitelná a podstatně snižují nároky na obsluhu.

Dobře víme, že kosmetický průmysl také klade vysoké nároky na precizní aplikaci etiket. Proto naše etiketovací zařízení dovede aplikovat celoobvodové samolepící etikety na válcové obaly. Přední a zadní samolepící etikety na obaly různých tvarů, případně další doplňkové etikety aplikované na obal nebo jeho uzávěr. Naše etiketovací zařízení se vyznačuje vysokou přesností aplikace a zároveň snadnou nastavitelností na jiný typ obalu nebo etikety. Etiketovací zařízení je možné kombinovat se zařízeními typu Ink Jet, stejně tak vybavit termotransferovou tiskárnou a tisknout tak datum výroby nebo spotřeby rovnou na etiketu nebo obal.

Vlastní kategorií je plnění kosmetických produktů, zejména krémů do plastových či hliníkových tub. Právě takové stroje nabízíme s rozdílným výkonem a stupněm automatizace. Přesně na míru vašim potřebám. Tato zařízení kombinují dobrou čistitelnost, rychlé nastavení se snadnou obslužností - ke kompletní obsluze těchto zařízení stačí jeden operátor.

Zařízení je vybaveno orientací tub, která v kombinaci s jednotkou pro zastřihnutí sváru zajistí perfektní design každé tuby. Kromě klasických svárů nabízíme i možnosti oblých tvarů sváru, případně střih závěsného "euro" otvoru. Jednotku svařování nebo ohybu tub je možné využít na embosování - ražení data i textu do sváru tuby.

Kosmetické plnicí linky je snadné doplnit o různé možnosti sekundárního balení, ať už se jedná o balení jednotlivých produktů do kartonů včetně vkládání příbalových letáků nebo skupinové balení do kartonů, případně smrštitelné fólie. Pro kompletní automatizaci je linky možné vybavit automatizovanou formou paletizace.

Kosmetické produkty
Kosmetické produkty

PŘÍKLADY KOSMETICKÝCH PRODUKTŮ

  • Mýdla
  • Šampony
  • Sprchové gely
  • Tělová mléka
  • Krémy
  • Masti
  • Panthenol
  • Zubní pasty
  • Lubrikanty
  • Parfémy