Farmaceutické produkty


Farmaceutické produkty
Farmaceutické produkty

PŘÍKLADY FARMACEUTICKÝCH PRODUKTŮ

  • Masti
  • Krémy
  • Vakcíny
  • Očkovací sady
  • Vitamíny
  • Krevní preparáty
  • Léčiva
  • Doplňky stravy

Farmacie je patrně nejsložitějším oborem v oblasti automatického balení. Nároky jsou kladeny jak na samotné zpracování zvolených technologií, které musí mít vysokou míru čistitelnosti a absolutní sterilitu plnění, tak na kvalitu použitých materiálů. Naše společnost Albertina se už řadu let specializuje na automatizaci procesů balení ve farmaceutickém průmyslu - jsme tak schopni tyto nároky splnit. Zařízení pro farmaceutický průmysl jsou vyráběna pouze ze špičkových materiálů odpovídajících platným normám a zároveň od prověřených dodavatelů. Součástí dodávek jsou kromě samotných zařízení i kompletní sady materiálových certifikátů a další dokumentace, jako jsou například dokumenty pro instalační a operační kvalifikace IQ OQ. Zařízení tak můžete provozovat plně v souladu s GMP i EHEDGE.

Pro snížení počtu operátorů nezbytných k obsluze je možné plnicí linky vybavit automatickými podávacími stoly rotačního typu, případně dalšími variantami automatického podávání.

Pro plnění a uzavírání farmaceutických obalů bývají zpravidla používána zařízení typu monoblok. Jedná se o kompaktní řešení, kdy plnění a uzavírání probíhá v jednom zařízení, takže je podstatně eliminována jakákoliv možnost kontaminace produktu. Zařízení je zároveň snadné zakrýt laminárním boxem s HEPA filtry udržujícími čisté prostředí. Produkt je plněn peristaltickými čerpadly, která dokonale kombinují vysokou přesnost dávkování (platí to i pro velmi malé dávky) a dokonalou ochranu plněného produktu před kontaminací. Plnicí stanici je možné kombinovat i s jednotkou pro vstřik inertních plynů

Zavírací stanice umožňuje aplikaci klasických šroubovacích nebo narážecích uzávěrů, ale také pertlování hliníkových uzávěrů. Možná je i dvojitá uzavírací stanice, kdy první stanice aplikuje kapátko či gumovou zátku a další stanice pak samotný uzávěr. Pro zajištění vysoké kvality balení a bezpečnosti produktu, je zavírací stanice vybavena kontrolou nasazení uzávěru. Obaly bez uzávěru jsou automaticky vyřazovány z linky.

Naše etiketovací stroje můžete použít pro aplikaci celoobvodových etiket, tak i protilehlých. Kombinací s raznicovou nebo termotransferovou tiskárnou je možné tisknout na etikety další přídavné informace, jako datum výroby, datum spotřeby a číslo šarže. Kamerová kontrola umožňuje vyřazení obalů bez etikety nebo potisku.

Farmaceutické plnicí linky je možné doplnit o různé možnosti sekundárního balení. Ať už se jedná o balení jednotlivých produktů do kartonů včetně vkládání příbalových letáků nebo skupinové balení do kartonů, případně smrštitelné fólie. Pro kompletní automatizaci je linky možné vybavit automatizovanou formou paletizace.