Farmaceutické produkty

Farmacie je patrně nejsložitějším oborem v oblasti automatického balení. Nároky jsou kladeny jak na samotné zpracování zvolených technologií, které musí mít vysokou míru čistitelnosti a absolutní sterilitu plnění, tak na kvalitu použitých materiálů. Naše společnost Albertina se už řadu let specializuje na automatizaci procesů balení ve farmaceutickém průmyslu - jsme tak schopni tyto nároky splnit. Zařízení pro farmaceutický průmysl jsou vyráběna pouze ze špičkových materiálů odpovídajících platným normám a zároveň od prověřených dodavatelů. Součástí dodávek jsou kromě samotných zařízení i kompletní sady materiálových certifikátů a další dokumentace, jako jsou například dokumenty pro instalační a operační kvalifikace IQ OQ. Zařízení tak můžete provozovat plně v souladu s GMP i EHEDGE.

Pro snížení počtu operátorů nezbytných k obsluze je možné plnicí linky vybavit automatickými podávacími stoly rotačního typu, případně dalšími variantami automatického podávání.

Pro plnění a uzavírání farmaceutických obalů bývají zpravidla používána zařízení typu monoblok. Jedná se o kompaktní řešení, kdy plnění a uzavírání probíhá v jednom zařízení, takže je podstatně eliminována jakákoliv možnost kontaminace produktu. Zařízení je zároveň snadné zakrýt laminárním boxem s HEPA filtry udržujícími čisté prostředí. Produkt je plněn peristaltickými čerpadly, která dokonale kombinují vysokou přesnost dávkování (platí to i pro velmi malé dávky) a dokonalou ochranu plněného produktu před kontaminací. Plnicí stanici je možné kombinovat i s jednotkou pro vstřik inertních plynů

Zavírací stanice umožňuje aplikaci klasických šroubovacích nebo narážecích uzávěrů, ale také pertlování hliníkových uzávěrů. Možná je i dvojitá uzavírací stanice, kdy první stanice aplikuje kapátko či gumovou zátku a další stanice pak samotný uzávěr. Pro zajištění vysoké kvality balení a bezpečnosti produktu, je zavírací stanice vybavena kontrolou nasazení uzávěru. Obaly bez uzávěru jsou automaticky vyřazovány z linky.

Naše etiketovací stroje můžete použít pro aplikaci celoobvodových etiket, tak i protilehlých. Kombinací s raznicovou nebo termotransferovou tiskárnou je možné tisknout na etikety další přídavné informace, jako datum výroby, datum spotřeby a číslo šarže. Kamerová kontrola umožňuje vyřazení obalů bez etikety nebo potisku.

Farmaceutické plnicí linky je možné doplnit o různé možnosti sekundárního balení. Ať už se jedná o balení jednotlivých produktů do kartonů včetně vkládání příbalových letáků nebo skupinové balení do kartonů, případně smrštitelné fólie. Pro kompletní automatizaci je linky možné vybavit automatizovanou formou paletizace.

Farmaceutické produkty
Farmaceutické produkty

PŘÍKLADY FARMACEUTICKÝCH PRODUKTŮ

  • Masti
  • Krémy
  • Vakcíny
  • Očkovací sady
  • Vitamíny
  • Krevní preparáty
  • Léčiva
  • Doplňky stravy