Monobloki do napełniania i zamykania worków


Pouchline

Monobloki do napełniania i zakręcania torebek typu doypack przeznaczone są do napełniania gotowych torebek za pomocą dysz napełniających przez szyjkę. Pouchline produkowana jest w dwóch wersjach: Pouchline 1 (na każdym kroku karuzela pobiera jeden worek) oraz Pouline 2 (karuzela pobiera 2 worki). Maksymalna wydajność Pouchline 1 to 2000 worków 0,5 l na godzinę, maszyny Pouchline 2 mogą napełnić do 4000 worków 0,5 l/h.

Monobloki te służą do napełniania torebek produktami spożywczymi (odżywki dla niemowląt, soki, czekolada, przetwory mleczne, ketchup i sosy). Ponadto można napełniać produkty kosmetyczne (mydła i szampony w płynie), produkty chemiczne (zimowy płyn do spryskiwaczy, farby itp.).

W zależności od wymaganej wydajności maszyny mogą być wyposażone w 2-4 dysze (Pouchline 1) lub 6 dysz (Pouchline 2). W zależności od konkretnych produktów do napełniania można stosować pompy zębate, pompy krzywkowe lub przepływomierze.

Pouchline 1 jest wyposażony w jedną jednostkę zamykającą, Pouchline 2 w dwie.

Maszyny mogą być również wyposażone w specjalny dozownik, który służy np. do napełniania czekolady.

Maszyny dostarczane są w dwóch typach podajników worków. Podajnik półautomatyczny, w którym worki są przesuwane ręcznie po szynie i automatycznie przesuwane na stół obrotowy lub podajnik w pełni automatyczny, w którym szyny z workami są umieszczane w podajniku i automatycznie przemieszczane na stanowisko podawania, gdzie szyna jest opróżniana a worki są automatycznie przenoszone na karuzelę.

Wersja BIG może również napełniać duże worki 2-5 l. Maszyny mogą być dostarczone w wersji odpowiedniej do środowisk zagrożonych wybuchem np. do napełniania płynów niezamarzających.