Monoblok napełniający i zamykający do produktów płynnych


Pharmline

Monobloki napełniająco-zakręcające służą do napełniania ampułek, butelek i słoików oraz zamykania ich zakrętkami z gwintem, wciskanymi lub typu twist-off. System może również nakładać nasadki do liofilizacji i późniejszego zaciskania.

Monobloki napełniająco-zakręcające znajdują zastosowanie głównie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Znajdują swoje miejsce również w fabrykach żywności o ograniczonej przestrzeni aby pomieścić linię rozlewniczą z niezależną maszyną napełniająco-zakręcającą. Monobloki służą głównie do napełniania mniejszych objętości.

Monobloki napełniająco-zakręcające produkowane są w dwóch wersjach: Pharmline 1 o wydajności do 2600 butelek (ampułek) na godzinę oraz Pharmline 2 o wydajności do 5200 butelek (ampułek) na godzinę.

Fabryki farmaceutyczne wykorzystują głównie pompy perystaltyczne, rzadziej czujniki przepływu do dozowania; natomiast pompy krzywkowe są stosowane w przemyśle spożywczym a pompy zębate głównie w przemyśle kosmetycznym.

Podajniki wibracyjne służą do podawania zakrętek.Głowica zakręcająca jest napędzana serwomotorem z dokładnym momentem zamykania, który można ustawić na panelu sterowania.

Monobloki Pharmline produkowane są zgodnie z wymogami GMP i FDA. Częścią dostawy są dokumenty walidacyjne oraz kompleksowa kwalifikacja montażowa, eksploatacyjna i procesowa.