Kompletní plnící linka na rostlinné oleje


15.11.2021

Společnost ALBERTINA Machinery s.r.o. v nedávné době vyvinula a nainstalovala kompletní plnicí linku na stolní oleje využívající robotickou technologii Fanuc.
Tato plnicí linka se vyznačuje snadnou údržbou i přestavbou na jiný formát a klade tak minimální nároky na obsluhu jednotlivých zařízení.
Plnicí linka sestává z plnicího zařízení Apollo FM vybaveného průtokoměry, které zajišťují vysokou přesnost plněné dávky. Zařízení je také velmi snadno čistitelné. Další výhodou je jeho univerzální využitelnost pro všechny typy plastových obalů. 

Uzávěry jsou aplikovány pomocí zavíracího stroje Capline Robo. K samotnému nasazení a utažení uzávěrů je použito robotické rameno Fanuc Scara. Uzávěry jsou nasazovány při kontinuálním pohybu obalu, čímž je zamezeno vystřikování produktu na pás dopravníku. Další výhodou zařízení je absence formátových dílů při změně typu obalu.

Plnicí linka je dále vybavena zařízením pro automatickou aplikaci plastových odnosných oušek. Aplikace je obdobná jako u zavíracího zařízení.Pro vyšší efektivitu a pro snížení potřeby pracovní síly je součástí linky robotická paletizace včetně automatického vkládání kartonových proložek a ovíjecího zařízení.