Monobloky na plnění a uzavírání sáčků


POUCHLINE

Monobloky na plnění a uzavírání sáčků typu Doypack jsou určeny pro plnění hotových sáčků přes hrdlo pomocí trysek. Pouchline je vyráběn ve dvou verzích, Pouchline 1 (karusel odebírá v každém kroku jeden sáček) a Pouchline 2 (karusel odebírá v jednom kroku 2 sáčky). Maximální výkon stroje Pouchline 1 je 2000 sáčků/0,5 l/hod., stroje Pouchline 2 je 4000 sáčků/0,5 l/hod.
Stroje Pouchline se používají pro plnění potravinářských produktů (dětských výživ, džusů, čokolády, sýrů, mléčných výrobků, kečupu a omáček) do sáčků. Dále se plní např. kosmetické přípravky (tekutá mýdla, šampony), chemické produkty (nemrznoucí směsi do ostřikovačů, barvy apod.)

Stroje mohou být vybaveny dle požadavku na výkon stroje 2-4 tryskami (Pouchline 1) a 6 tryskami (Pouchline 2). V závislosti na plněném produktu se pro plnění používají zubová čerpadla, Lobe pumpy nebo průtokoměry.

Pouchline 1 je vybaven jednou uzavírací skupinou pro uzavírání sáčků, Pouchline 2 dvěma uzavíracími skupinami. Pro orientaci uzávěrů je použit rotační orientátor.

Stroje mohou být vybaveny také stanicí na podávání dávkovačů, což se používá například při plnění čokolády.

Ke strojům jsou dodávány 2 typy podavačů sáčků. Jednak poloautomatický podavač, kdy jsou sáčky ručně nasunovány do zásobní lišty a automaticky zasouvány do rotačního stolu a dále automatický podavač, kdy jsou do podavače nasazovány lišty se zavěšenými sáčky. Tyto jsou automaticky přesunuty do podávací stanice a v této stanici je lišta vyprázdněna a sáčky automaticky podávány do karuselu.

Stroje v provedení BIG mohou plnit i sáčky velkých objemů 2-5 l. Pro plnění nemrznoucích směsí jsou stroje dodávány v provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu.